Český den proti rakovině

16. května 2012 v 16:48 | Ness |  Výkecy
Dneska jste mohli a pořád ještě můžete vidět osoby ve žlutých tričkách prodávat kvítky měsíčku lékařského s oranžovými stužkami. Z prodeje potom jdou peníze na léčbu nádorových onemocnění, letos to bylo zaměřené na rakovinu ledvin.

Já a Pájina jsme vstaly v šest, v sedm nás potom můj děda odvezl na nádraží a tam jsme v 7:30 vyjely do Liberce. Přidali se k nám ještě dva lidé a společně jsme se snažili někam nějak rozmístit. V Liberci jsme byli kolem osmé. Šli jsme na Fügnerku a čekali na autobus ke Globusu, jen co jsme tam přijeli a nějak se rozmístili, tak nás ochranka vyhodila pryč, že když nemáme povolení od Globusu nesmíme to prodávat ani na parkovišti, tohle se opakovalo ještě 2x. Tak jsme jeli zase zpátky a šli do Fóra, tam nás v pohodě nechali prodávat, a když tam začalo být moc "Žluťásků" (nevím jak to nazvat jedním slovem :D) jsme šli po Pražské nahoru a dolu, prostě jsme to obcházeli, snad 5x jestli ne víckrát, no mysleli jsme, že nám upadnou nohy... :D

Ale to všechno se dalo nějak přežít, i to, že lidé prostě řekli ne, ale když nás tam jeden maník odchytnul na 10 minut a začal nám přednášet, proč to neplatí stát, že on toho dává už dost, měla jsem mu chuť říct hezky od plic co si myslím. Několik lidí kolem nás prošlo jenom tak, prostě ignor.

No, ze všech ze školy jsme tam jeli nejdřív a zpátky jsme jeli nejdýl, protože jsme nemohli rozprodat všechny kytky... A když jsme prodali poslední, no hele, hned se lidé ptali, jestli ještě nemáme.

Ale ty žlutá trika nám razila cestu, všichni uhýbali, jako bychom měli mor. Tady je trochu vidět to, že většina lidí tady jenom něco čeká, ale aby dali 20 korun, to nemohou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama